by Anna Renarda, 24 lutego 2016

Reportaż ślubny

reportaż ślubny

reportaż ślubny

Otrzymuję dość często pytania dotyczące szczegółów reportażu ślubnego – poniżej garść odpowiedzi na najczęściej poruszane tematy; mam nadzieję, że okażą się one pomocne. Jeśli jednak nie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania zapraszam do bezpośredniego kontaktu.  Mam nadzieję, że usłyszymy się wkrótce.

Mój styl jest połączeniem tradycyjnej fotografii reportażowej z nowoczesnymi trendami i pokazuje to, co najważniejsze: mówi jakimi osobami jesteście, ukazuje najpiękniejszy związek jaki stanowi para zaraz po ślubie, pokazuje subtelne niuanse tego wyjątkowego dnia. Moim celem jest udokumentowanie Waszego ślubu w taki sposób, aby moja obecność była tam niezauważalna. Marzę o tym, by moje obrazy ukazywały prawdziwe uczucie między dwojgiem kochających się ludzi.

Przedstawiam śluby w formie reportażu; preferuję ujęcia na których dominują emocje – śmiejecie się, tańczycie i wspaniale spędzacie swój czas. Nie sądzę jednak, aby fotografia ślubna musiała posiadać ramy stylu. Pomimo, że praktycznie przez cały czas staram się dyskretnie dokumentować co dzieje się na Waszym ślubie, wierzę, że znajdzie się czas i miejsce na wyjątkowe zdjęcia pani i pana młodego. Nie zapominam również o sfotografowaniu detali z Waszego ślubu. Detali, których dobór przed ślubem często wymagał wielu wysiłków i poszukiwań: sukni ślubnej, obrączek, ślubnych bukietów czy też tortów.

 

Oczywiście. Wierzę, że dla historii Waszej rodziny ważne jest posiadanie wspólnych zdjęć.

Tak!! Każde zdjęcie które finalnie dostaniecie, przejdzie najpierw moją prywatną obróbkę, każde z osobna, po kolei. Bez żadnej masowej produkcji i słabych jej rezultatów.

Zdjęcia czarno białe są dostępne tylko w formie czarno białej. Jeśli chcielibyście otrzymać więcej kolorowych zdjęć a mniej w wydaniu monochromatycznym proszę o wcześniejszą informację. To naprawdę miłe znać preferencje pary, której ślub będę dokumentować.

Galeria online z Waszego reportażu ślubnego jest uaktualniana do 4 tygodni od daty ślubu. Wydrukowane zdjęcia dostępne są do 2 tygodni od wyboru ujęć. Dostawa albumu może natomiast zająć do 3 tygodni od daty akceptacji projektu.

Nie przeedytowane zdjęcia ani raw-y nie są dostępne. Zobaczysz wszystkie zdjęcia, które się nadają. Większość „odrzutów” stanowią te, w których ktoś zamknął oczy, innym razem, jakaś osoba przeszła tuż przed obiektywem. Jeśli jest dużo zdjęć, na których śmiejesz się razem z mamą zobaczysz wszystkie, nie licząc tych które w całości się duplikują. Kiedy robię pierwszą selekcję nie zastanawiam się nad liczbą zdjęć jaką mam dostarczyć i nigdy nie wyrzucam tych „dobrych”. Zdjęcia przez Was wybrane zostaną poddane gruntownej, autorskiej edycji. Wyselekcjonowane i po edycji zdjęcia pokazują mój standard, cała reszta trafia do kosza.

Galeria internetowa jest całkowicie prywatna. Wszystkie Wasze zdjęcia za ślubu będą tam umieszczone i zabezpieczone hasłem, dostępne tylko dla Was i Waszych znajomych. Wszystko co musicie zrobić do udostępnić hasło wszystkim, których chcecie upoważnić do oglądania zdjęć.

W tygodniu przeważnie jestem w Krakowie, co jakiś czas jeżdżę jednak w Bieszczady, oba miejsca bez wątpienia mogę nazwać domem.  Jestem więc podróżującym fotografem. Co więcej, bardzo mnie cieszy, gdy mogę jechać gdzieś daleko na Wasz ślub. Jeśli ślub będzie bardzo daleko a wynajęcie hotelu czy samochodu będzie konieczne jesteś jedynie odpowiedzialny za zwrot poniesionych opłat, ewentualnie zapewnienie noclegu oraz środka transportu.

Używam profesjonalnej linii aparatów i obiektywów Canona oraz dedykowanych lamp reporterskich, które umożliwiają mi realizację reportażu ślubnego w każdych warunkach.

Szczegółową ofertę reportażu ślubnego przygotowuję pod indywidualne preferencje. Wpływ na cenę ma lokalizacja i zawartość pakietu, jaki wybierzecie z przygotowanej przeze mnie oferty. Na życzenie klienta tworzę niestandardowe cenniki, co z wielką przyjemnością mogę zrobić także dla Was. Jeśli chcecie uzyskać dokładne informacje, po prostu wyślijcie mi email, a ja przygotuję ofertę zgodną z Waszymi oczekiwaniami.

Jak najszybciej. Będąc fair dla każdego nie mogę „przytrzymywać” daty dopóki nie wpłacicie zaliczki. Większość moich klientów kontaktuje się ze mną około roku przed datą ślubu, zdarza się też, że dwa miesiące przed nim:)

Byłoby naprawdę miło gdybyście tak zrobili. To nie musi być taki sam posiłek jaki jecie Wy, ale nakarmienie mnie zapewnia, że pozostanę miła, mobilna, i nie zemdleję z głodu. Jem wtedy kiedy Wy, nie później i nie wcześniej, ponieważ w trakcie posiłków ludzie zazwyczaj nie są najbardziej fotogeniczni. Kiedy kończycie też chciałabym skończyć, aby kontynuować to co do mnie należy.

Oczywiście, że tak i to nawet w najmniejszym stopniu mi nie przeszkadza. Wolałabym jednak by rój rodzinnych fotografów nie towarzyszył mi zawsze, wolę kiedy patrzycie prosto na mnie podczas zdjęć, ale gdy są gdzieś w tle, nie przeszkadza mi to w ogóle.