by Anna Renarda, 27 lutego 2016

Sesje narzeczeńskie

sesje narzeczeńskie

sesje narzeczeńskie

Sesje narzeczeńskie to wyjątkowy portret Twój i Twojego przyszłego współmałżonka. Umawiając się na sesję narzeczeńską niektóre pary chcą mieć pamiątkę z czasów „przed ślubem”, inne wykorzystują zdjęcia z sesji do wydruku zaproszeń, księgi gości czy też na swojej ślubnej stronie www. Czasem jest to dla par po prostu wspaniała okazja by zdecydować się na wspólną, profesjonalną sesję fotograficzną. Okres narzeczeństwa jest to bardzo słodki czas w związku i cudownie jest go uczcić wspólnymi zdjęciami.

  Pierwszą rzeczą jaką robimy jest wybór lokalizacji, następnie ustalamy czas. W dniu zdjęć spotykamy się w ustalonym wcześniej miejscu i zaczynamy. Idąc szukamy pięknego światła, niesamowitego tła i interesujących scenografii, które moglibyśmy wykorzystać do Waszych portretów. Zanim zacznę was ustawiać „w pozy” chcę zobaczyć jak zachowujecie się razem i jak wam jest wygodnie.

  Te „pozy” o których mówię, mają jedynie za zadanie ukazać Was razem w interesujący sposób, jednak inne będą dla osób żywiołowych a inne dla par, które czują się niekomfortowo publicznie okazując sobie uczucia. Na przykład mogę zaproponować Wam spacer wzdłuż ścieżki z drzew. Jedyne czego szukam to sposób by uchwycić Wasz śmiech, Waszą reakcję na to co drugie z Was powie i codzienną reakcję na siebie samych. Chcę zobaczyć jak w naturalny sposób zakładacie ramiona wokół siebie, jak stajecie się dla siebie bliżsi, i jak wspaniała jest chemia między wami. Powodem dla którego wielu klientów uważa że moje sesje narzeczeńskie są wiarygodne jest to, że przedstawiają prawdziwe momenty. To nie są tylko puste instrukcje. Podczas gdy wybieramy miejsce, ustawiamy scenografię i wybieramy odpowiednie miejsca dla Waszych zdjęć, emocje i interakcje pozostają całkowicie Wasze własne.

  Jeśli macie wybrane miejsce z przyjemnością o tym usłyszę. Wiele par wie precyzyjnie gdzie chce mieć zdjęcia, gdyż pewne miejsca są dla nich ważne. Może to ogródek Twoich rodziców, może okolica w której spędziliście dzieciństwo, może to ulica przy której mieszkacie teraz, albo park gdzie udaliście się na pierwsza randkę. Wybierając miejsce, które jest dla Was znaczące sprawicie, że zdjęcia staną się jeszcze bardziej magiczne. Rekomenduję trzymać się z dala od miejsc w których „musimy” mieć zdjęcie, z racji przeczytania o nich czy zobaczenia w internecie, jeżeli tak naprawdę nic one dla Was nie znaczą.

  Jeżeli nie jesteście pewni gdzie chcielibyście mieć zdjęcie, bez obaw! Jestem zawsze chętna do udzielenia Wam pewnych sugestii co do miejsca. Jeśli szukacie czegoś w okolicach Krakowa lub Bieszczad, mam listę wspaniałych miejsc na sesję narzeczeńską. Jeśli macie w planach jakieś inne miejsca, napiszcie mi o tym w mailu i porozmawiajmy. Często podróżuję na sesje narzeczeńskie i z przyjemnością usłyszę o Waszych planach.

  Czas sesji zależy od dwóch rzeczy, miejsca i pory roku. Sesje narzeczeńskie wykonuję od wtorku do czwartku i okazjonalnie w piątki. Podczas ciężkiego okresu ślubnego sesje nie są dostępne podczas weekendów.

  Najważniejsze abyście czuli się sobą! Jeśli jesteś fanką jeansów i koszulek to czy będziesz czuła się wygodnie w koktajlowej sukni? Jeśli uwielbiasz chodzić na płaskim obcasie to czy będziesz czuć się sobą ubierając szpilki? Najważniejszą sprawą jest to byście czuli się wygodnie i naturalnie. Ubierzcie to co będzie odzwierciedlało to kim naprawdę jesteście.  Szukajcie koloru, który będzie się uzupełniał, upewnijcie się czy Wasz ubiór jest harmonijny. Jeśli ubierasz  wieczorową suknię upewnij się że Twój partner będzie miał na sobie coś co będzie do tego pasować. Nie chciałabym aby jedno z Was miało na sobie smoking a drugie jeansy i koszulkę.

  Jeśli masz już zamówionego fryzjera i make-up na dzień ślubu, to może to być wspaniały dzień na próbę. Jeśli jesteście w mieście tylko na zdjęcia, mogę kogoś świetnego polecić. Profesjonalnie zrobione włosy i makijaż nie jest jednak konieczny. Może Ci jedynie pomóc poczuć się pewnie i w łatwy sposób przygotować do najważniejszego dnia zdjęć – ślubu.  Rekomenduję unikanie jasnych spodenek, widocznych logotypów i szalonych niepasujących kratek. Nie chcecie przecież aby Wasz ubiór odciągał uwagę od Waszych twarzy.

  Ubiór powinien być również dobrany do lokalizacji . Kiedy robimy z zdjęcia na spokojnym polu albo w odosobnionym parku, weź pod uwagę zwykłą sukienkę albo dżinsy. Jeśli planujemy zdjęcia gdzieś w centrum Krakowa to może koktajlowa sukienka, albo coś dopasowanego? Inną sprawą jest celowe niespasowanie stroju do lokalizacji. Płynąca suknia wieczorowa na polu może wyglądać wyjątkowo. Kontrast scenerii i ubioru może być bardzo zniewalający.

 • Co jeszcze powinniśmy zabrać na naszą sesję?
 • Jeżeli robimy zdjęcia w miecie i nie będziecie mieć dostępu do swojego samochodu, noszenie walizki z dużą ilością dodatkowych rzeczy byłoby trudne. Jeśli chcecie zmienić buty, mieć przy sobie swój telefon, klucze do samochodu lub zmienić wygląd bez zmieniania ubrań spróbujcie zmieścić wszystko w jednej torbie. Będziecie zadowoleni nie musząc nosić ze sobą większej ilości rzeczy niż to konieczne.

  Jeśli macie psa jak najbardziej możecie go ze sobą zabrać. Jednakże musicie wziąć pod uwagę, że potrzebny będzie ktoś kto go przypilnuje. Najlepszym rozwiązaniem jest włączyć go na samym początku sesji, a potem poprosić jakiego członka rodziny lub przyjaciela aby zaprowadził go do domu.