suknia ślubna
  • Share this portfolio
  • Previous Portfolio
  • Next Portfolio
  • Portfolio Detail
  • Change Portfolio Zoom
  • Portfolio List
  • Close Video

suknia ślubna

27 lutego 2016

Suknia ślubna. Wybór wymarzonej sukni ślubnej jest często wyjątkowo trudnym zadaniem dla niejednej panny młodej. Różnorodność fasonów, materiałów, projektantów… Justin Alexander, Sincerity, Lillian West, Sweetheart, Anna Kara, Bizuu bridal, Ersa Atelier… przyprawia o zawrót głowy. Tradycyjna, nowoczesna, długa, a może krótka? I czy na pewno śnieżno biała? Kiedyś myślałam, że suknia ślubna zawsze = biel. Nic bardziej mylnego. Tradycja zakładania sukni ślubnej w białym kolorze lub odcieniach bieli nie jest aż tak stara, jakby mogło by się nam wydawać. Dopiero od XIX wieku kolor ten zaczął dominować w ślubnych kreacjach w europejskim kręgu kulturowym.

Suknia ślubna Kasi, której zdjęcie wykonałam w dniu ślubu, po wielu żmudnych poszukiwaniach i przymiarkach uszyta na miarę, prezentowała się naprawdę zjawiskowo. Delikatny tiul wykończony piękną koronką idealnie pasował do charakteru i urody panny młodej. Cieszę się, że podczas reportażu ślubnego nie zabrakło czasu na fotografię tej przepięknej sukni ślubnej. Czas, jaki panna młoda poświęciła na wybór tej jedynej sukni ślubnej zasługuje na udokumentowanie, jej piękno i wyjątkowość zasługują na utrwalenie.

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie miasto bez salonu sukni ślubnych, choć wybór zdaje się być niemal nieograniczony, to zdarza się, że niejedna panna młoda nie znajduje tej idealnej. Wybawieniem bywa zlecenie uszycia sukienki profesjonalnej krawcowej. Wtedy mamy pewność, że nasza suknia ślubna jest niepowtarzalna, dopracowana w najmniejszym szczególe i możemy wtedy powiedzieć „tak to ta sukienka”.

suknia ślubna